4 aplikację zwiększające Twoją produktywność

Kategoria: Biznes • 31 października 2012

produktywne aplikacje

W dzisiejszym wpisie podzielę się z wami 4 mega-świetnymi aplikacjami które zwiększą waszą produktywność. Jako główny cel postawiłem sobie, aby wszystkie aplikacje były multiplatformowe, czyli dawały możliwość korzystania ze swoich zasobów na różnych urządzeniach.

Evernote

Świetna aplikacja do tworzenia różnego rodzaju notatek, list czy spisów. Korzystam z niej głównie do spisywania myśli w procesie projektowania nowego zadania. Znakomicie sprawdza mi się również jako notatnik, np. wszystkie tematy na bloga spisuje sobie właśnie w evernote. Tak jak wcześniej pisałem wszystko o czym będę pisał jest multiplatformowe, nie inaczej jest z evernote. Program posiada wersję na wszystkie systemu od windowsa, przez maca kończąc na ios i androidzie. Wielka wygoda mieć wszystkie swoje notatki jednocześnie w komputerze i w kieszeni.

Dropbox

Znakomita usługa chmurowa. Jak to działa? Rejestrujemy się w serwisie, instalujemy specialną aplikację i na naszym komputerze dostajemy specialny folder w którym możemy wrzucać ważne dla nas dane. I tylko tyle? Nie! Każdy wrzucony do owego folderu plik, kopiowany jest na serwery dropboxa, dzięki czemu nawet po awarii komputera możemy być bezpieczni o swoje dane. Dodatkowo instalując appke na inne urządze i logując się na nasze konto, mamy dostęp do tych samych danych wszędzie. Przykład? Kopiujemy pdf-a do naszego katalogu dropboxa i za kilka sekund mamy już go na naszym iPhonie. Proste? Bardzo, Użyteczne? jeszcze bardziej.

Pani Kasia jest już produktywna, a Ty?

Nozbe

Znakomita aplikacja GTD, czyli do zarządzania listami i zadaniami w nich. Pracujesz nad jakimś projektem? Znacznie łatwiej Ci będzie zakończyć dane zadanie, jeżeli rozbijesz sobie je na mniejsze i zapiszesz na liście. Nozbe, wspomaga taki model pracy dając Ci wiele ułatwień, jak listę najbliższych zadań, kalendarz i możliwość pracy w jednym projekcie przez wiele osób. I co najważniejsze, swoją listę możemy mieć zawsze przy sobie bo aplikacja ma swoją wersję mobilną dostępną przez przeglądarkę w telefonie.

e.ggtimer.com

Swietny minimalistyczny serwis, do odmierzania czasu. Wystarczy wklepać 1 hout, 5 minutes itp., a aplikacja odliczy nam czas i powiadomi o jego upłynięciu. Jak ma to wpłynąć na naszą produktywność? Ja robię to tak, zakładam sobie, że nad danym zadaniem będę pracował teraz 30 minut bez jakiejkolwiek przerwy, ustawiam sobie zegarek i pracuje. Upływające minuty jeszcze bardziej mnie motywują do szybszej pracy.

  • Przedstawiłeś bardzo ciekawe narzędzia. Chyba zacznę z nich korzystać, szczególnie do gustu przypadł mi Dropbox, bo problemów z awariami komputera nie raz miałem do czynienia. Nawet zaradziłem temu poprzez zakup dysku zewnętrznego na którym umieszczam co ważniejsze pliki i jak dotąd jestem z niego zadowolony, bo w między czasie padł mi komputer a dysk zachował dla mnie ważne informacje. Najciekawsze jednak jest to, że jak mówisz automatycznie tworzy kopie na serwerze i są dostępne na różnych komputerach. osobiście w codziennej pracy korzystam z dwóch komputerów i taka opcja będzie dla mnie bardzo wygodna. Nie muszę już za każdym razem podpinać dysku, czy pendriva.

    Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • e.ggtimera nie znałem. Przyda się.

    Dzięki.

  • Olga

    Ciekawy post. Ja używałam najpierw Nozbe (wiecie, że jest stworzone przez Polaków?), potem przeniosłam się do RememberTheMilk. Zainspirowana kilkoma anglojęzycznymi blogami zaczęłam szukać aplikacji, która będzie dawała mi szersze możliwości organizacji zadań, a przede wszystkim umożliwi mi lepszą komunikację z moim zespołem. Tak trafiłam na Kanban Tool (podobnie jak Nozbe – made in Polska! :). Ja i mój team jesteśmy bardzo zadowoleni z tego rozwiązania. Nasz szef jest… zaskoczony, że tak nagle staliśmy się super produktywnym zespołem. Zachęcam do rzucenia okiem http://kanbantool.com/.

Copyright 2017 - Patryk Borowski

Design - MelonStudio.eu
Wykonanie - Kamil Borowski<