4 aplikację zwiększające Twoją produktywność

produktywne aplikacje

W dzisiejszym wpisie podzielę się z wami 4 mega-świetnymi aplikacjami które zwiększą waszą produktywność. Jako główny cel postawiłem sobie, aby wszystkie aplikacje były multiplatformowe, czyli dawały możliwość korzystania ze swoich zasobów na różnych urządzeniach.

Evernote

Świetna aplikacja do tworzenia różnego rodzaju notatek, list czy spisów. Korzystam z niej głównie do spisywania myśli w procesie projektowania nowego zadania. Znakomicie sprawdza mi się również jako notatnik, np. wszystkie tematy na bloga spisuje sobie właśnie w evernote. Tak jak wcześniej pisałem wszystko o czym będę pisał jest multiplatformowe, nie inaczej jest z evernote. Program posiada wersję na wszystkie systemu od windowsa, przez maca kończąc na ios i androidzie. Wielka wygoda mieć wszystkie swoje notatki jednocześnie w komputerze i w kieszeni.

Dropbox

Znakomita usługa chmurowa. Jak to działa? Rejestrujemy się w serwisie, instalujemy specialną aplikację i na naszym komputerze dostajemy specialny folder w którym możemy wrzucać ważne dla nas dane. I tylko tyle? Nie! Każdy wrzucony do owego folderu plik, kopiowany jest na serwery dropboxa, dzięki czemu nawet po awarii komputera możemy być bezpieczni o swoje dane. Dodatkowo instalując appke na inne urządze i logując się na nasze konto, mamy dostęp do tych samych danych wszędzie. Przykład? Kopiujemy pdf-a do naszego katalogu dropboxa i za kilka sekund mamy już go na naszym iPhonie. Proste? Bardzo, Użyteczne? jeszcze bardziej.

Pani Kasia jest już produktywna, a Ty?

Nozbe

Znakomita aplikacja GTD, czyli do zarządzania listami i zadaniami w nich. Pracujesz nad jakimś projektem? Znacznie łatwiej Ci będzie zakończyć dane zadanie, jeżeli rozbijesz sobie je na mniejsze i zapiszesz na liście. Nozbe, wspomaga taki model pracy dając Ci wiele ułatwień, jak listę najbliższych zadań, kalendarz i możliwość pracy w jednym projekcie przez wiele osób. I co najważniejsze, swoją listę możemy mieć zawsze przy sobie bo aplikacja ma swoją wersję mobilną dostępną przez przeglądarkę w telefonie.

e.ggtimer.com

Swietny minimalistyczny serwis, do odmierzania czasu. Wystarczy wklepać 1 hout, 5 minutes itp., a aplikacja odliczy nam czas i powiadomi o jego upłynięciu. Jak ma to wpłynąć na naszą produktywność? Ja robię to tak, zakładam sobie, że nad danym zadaniem będę pracował teraz 30 minut bez jakiejkolwiek przerwy, ustawiam sobie zegarek i pracuje. Upływające minuty jeszcze bardziej mnie motywują do szybszej pracy.