A czy Ty jesteś mężczyzną jakim chciał być mały chłopiec?

Kategoria: Przemyślenia • 4 marca 2013

Mały Patryk, chcący być Billem Gatesem

A czy Ty jesteś mężczyzną jakim chciał być mały chłopiec? (tudzież kobietą którą chciała być mała dziewczyna). Ostatnio natchnąłem się na archiwalny wywiad z Kamilem Stoch. Młody 12-letni chłopiec, z wielkim marzeniem – zostać mistrzem skoków narciarskich.

Jeżeli nie oglądałeś wywiadu obejrzyj go i porównaj z aktualnym

 

http://www.youtube.com/watch?v=SImCbmbckNQ

 

(Jeżeli nie widzisz dwóch filmików, odśwież przeglądarkę)

Na przykładzie Kamila, mamy realny dowód, że chcieć to móc.

A czy Ty?

W naszym społeczeństwie znaleźć można masę baletnic które pracują za kasą, piosenkarek które przepisują pity, czy wielkich podróżników którzy programują. Przypomnij sobie teraz kim Ty chciałeś być mając 10, 11 czy 12 lat. Czy chciałeś być człowiekiem którym jesteś teraz? Czasami zastanawiam się nad tym czy ludzie którzy każdy weekend spędzają z piwkiem przed telewizorem robią to dlatego, że tak chcą. Czy ich mały chłopiec tego chciał? Czasami warto się zastanowić, czy nasze życie jest takie jakie chcieliśmy mieć, czy zrobiliśmy chodź mały wysiłek aby było takie jakbyśmy tego chcieli.

Miał szczęście?

Wiele osób, którzy widzą jak komuś się w życiu „udało”, mówią „On to miał szczęście, nie to co ja”. Moim zdaniem jednak, spełnienie marzeń nie jest dowodem na istnienie szczęścia, a dowodem na to, że ciężka praca popłaca. Czy Kamil miał szczęście? Nie wydaje mi się. Jego dokonania, na pewno są poprzedzone setkami godzin pracy, milionem obtłuczeń, miliardem łez, i dużą ilością załamań na których nie poprzestał. Wymarzonego życia nie można wygrać, je można tylko wywalczyć. A wydaje mi się, że jest o co i po co walczyć. Czy 22 leni Patryk jest taki jakim chciał być ten 11 letni? Nie do końca, a czy będzie? Z pewnością tak.

 • Adam

  Piękny tekst. Super motywator! Chyba tekst roku tego bloga.

 • Lovr144

  Super motywacja, dzięki 😉

 • Kasia91

  Takie wpisy lubię 🙂

 • Daniel Debert

  Orta: „Młody 12-letni chłopie,”

Copyright 2017 - Patryk Borowski

Design - MelonStudio.eu
Wykonanie - Kamil Borowski<