Dlaczego warto wystawić się na targach?

Kategoria: Biznes • 17 października 2017

Wydarzenia branżowe, a w szczególności targi, cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród graczy, jak i ludzi związanych zawodowo  z gamedevem. Pierwszych cieszy możliwość spotkania swoich idoli, zagrania w najnowsze tytuły i zdobycia informacji na temat zbliżających się premier. Na co zatem liczy druga grupa i co może zapewnić im udział w targach?

Marzenia game developera

  1.   Promocja produktu – każdy, kto pracuje nad własną grą, chce nie tylko dotrzeć do graczy, lecz również dziennikarzy. Związane z branżą gier wydarzenia są doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z prasą. Dziennikarze nieustannie krążą po stoiskach, grają i niewykluczone, że w relacjach podsumowujących targi wspomną właśnie o Twojej grze!
  2.   Kontakty z inwestorami – pierwszy dzień targów jest dniem biznesowym. Co to oznacza? W trakcie tego dnia możesz nawiązać bezcenne kontakty branżowe i znaleźć inwestora, który będzie chciał zaangażować się w pracę nad Twoim tytułem. Bez wsparcia z zewnątrz, praca nad grą może być naprawdę trudna, dlatego warto w swoich planach ująć kwestię finansowania.
  3.   Feedback – pracując nad grą, należy bardzo uważnie słuchać graczy, a targi są do tego doskonałą okazją. Tylko podczas wydarzeń branżowych, możesz otrzymać wyczerpujący feedback i dowiedzieć się wprost od swojej grupy docelowej, co w Twojej grze jest doskonałe, a co wymaga poprawek.

 

Niech usłyszy o Tobie cały gamingowy świat!

Głęboko wierzę, że udział w targach może pomóc w tworzeniu gry i sprawić, że o zespole i produkcji zrobi się naprawdę głośno. Rozpoczynając pracę nad Edengradem, wiedziałem, że wydarzenia branżowe staną się nieodłącznym elementem naszej codzienności – jak się okazuje, było to słuszne podejście.

 

Udało Ci się ostatnio wpaść na jakieś targi? Świetnie, napisz o nich kilka słów w komentarzu!

Copyright 2017 - Patryk Borowski

Design - MelonStudio.eu
Wykonanie - Kamil Borowski<