Dobrej muzyki już nie ma?

W dzisiejszym wpisie chciałbym poruszyć głośny ostatnio temat, chodź nie koniecznie związany z lifestyle-designem, jednak jak już pisałem w ostatnim artykule będzie teraz więcej wpisów odbiegających od tematu jak i moich osobistych przemyśleń. Wracając jednak do meritum, utarło się ostatnio, iż jakoby w dzisiejszych czasach dobra muzyka nie jest komponowania, nie jest tworzona, i a to czym „karmią” nas dzisiejsi artyści to jedno wielkie szambo.

Jeżeli tylko słyszę jak ktoś komentuje muzykę w taki sposób, to śmiem twierdzić, że jest kompletnym leniem i nie potrafi wysilić się chodź trochę aby poszukać kilku dobrych zespołów czy wykonawców. Niestety ale muzyka która nadawana jest w radio czy programach muzycznych jest bardzo niszowa, jednak taka własnie musi być aby trafić w największą grupę społeczną, nie twierdzę jednak, iż takich ludzi jest najwięcej – z resztą już o tym pisałem w artykule Ten świat jest okropny!. Dobrych autorów piosenek jest naprawdę masa, śmiem twierdzić, iż nawet więcej niż tych durnych „masówek”. Zadajesz sobie zapewne czytelniku teraz pytanie:

Dlaczego wiec ich nie znam?

A no dlatego, iż dobrzy wykonawcy trafiają w o wiele mniejszą grupę społeczną niż autorzy muzyki pop i nie są tak obficie opłacani przez wytwórnie muzyczne, jak ci wcześniejsi. Wystarczy jednak poszukać odpowiedniej strony internetowej, przejrzeć youtube. Wiele z tych artystów wydaje, płyty za darmo na swoich stronach internetowych! A jedyne na czym zarabiają to koncerty.

Kogo mogę polecić?

Dobrych wykonawców w swoim gatunku niestety ale musicie odnaleźć sami, ja jednak mogę wam kilku zaproponować z mojego gatunku jakim jest rock.

  1. Hunter – Znakomity zespół metalowy, z tekstami niosącymi duży przekaz merytoryczny.
  2. Brad Sucks – Świetny zespół rockowy z domieszką elektroniki.
  3. Cage The Elephant – Ciekawy zespół rockowy z dobrym oldschoolowym brzmieniem.
  4. Eddie Vedder – Artysta znany z 20 letniego już zespołu, jednak warty przesłuchania solo.
  5. God Is An Astronaut – Dobry zespół grający muzykę elektroniczną z domieszką rocka.
  6. Shredlust – Ciekawa, dobrze zapowiadająca się kapela chłopaków z mojego miasta.
  7. Happysad – Wyśmienity polski zespół rockowy.
  8. Jelonek – Muzyka klasyczna grana na skrzypcach, grana bardzo rockowo.
  9. Jet – Australijski zespół rockowy biorący przykład z klasyka jakim jest AC/DC

Wymieniać mogę tak bez końca, jednak chciałbym zostawić wam co nieco jako pracę domową, którą jest obowiązkowe napisanie komentarz z ciekawym, dobrym jednak mało znanym artystą muzyczny. Jeżeli znajdzie się wielu chętnych postaram się zrobić listę muzyczną naszego bloga :)