Fucking Flappy Bird

Kategoria: Gamedev • 12 lutego 2014

O fenomenie Flappy Bird słyszał już chyba każdy kto nawet w małym stopniu interesuje się grami wideo. Niewinna, prosta gra w której wcielamy się w małego ptaka, którego zadaniem jest zmieścić się pomiędzy rurami. Gra Flappy Bird jeszcze do wczoraj była dostępna za darmo dla posiadaczy telefonów z systemem iOS oraz Android. Była…

Gra w krótkim czasie znalazła się na kilkunastu tysiącach telefonach, informacje na jej temat pojawiły się na wszystkich branżowych portalach, baa… o Flappy Bird napisały nawet serwisy które z grami wideo nie mają styczności.

O co tyle szumu?

Z technicznego punktu widzenia gra o ptaszku jest dosyć przeciętna, sprawny programista byłby w stanie coś takiego napisać na kolanie w ciągu dwóch dni. Jednak w tej prostocie tkwi geniusz. Jak już wcześniej wspomniałem poruszamy się ptakiem który musi się zmieścić pomiędzy dwie rury. Nie jest to jednak takie prost i zanim zdobędziemy pierwsze 5 czy 10 punktów upłynie wiele kurw i obejrzymy wiele ekranów Game Over.

Z tego co donoszą portale branżowe Twórca gry zarabiał na niej ponad 50 tysięcy dolarów DZIENNIE. Pytanie brzmi na czym skoro gra jest darmowa na wszystkie platformy? A na reklamach które się pokazują gdy przegramy. A z racji, że przegrywamy bardzo często, reklamy wyświetlane nam są bardzo często. Generalnie trzeba przyznać, że to genialny pomysł na bezinwazyjne reklamy.

Czemu gry już nie ma?

Autor gry kilka dni temu poinformował wszystkich, że z dniem 11 lutego kasuje grę ze sklepów i nie będzie można jej już pobrać. Swoje postępowanie tłumaczy tym, że cała gra zniszczyła mu życie i nie może spać z myślą, iż jest ona tak bardzo uzależniająca. Szlachetny człowiek z niego prawda?

Moim zdaniem takie zachowanie to po prostu sprytna akcja marketingowa mająca na celu rozreklamowanie jego studia które zajmuje się tworzeniem gier.

Zrzut ekranu 2014-02-12 o 16.41.44

Śmieszny jest fakt, że na zagranicznych serwisach aukcyjnych już pojawiły się oferty sprzedaży telefonów komórkowych z zainstalowaną grą. Taka oferta to prawdziwy biały kruk!

 • Lory

  W gre pograłem troche, i koniec. Nie wiem o co tyle szumu.

 • Marta

  Wydaje mi się, że za kilka dni gra powróci ale już jako płatna.

 • Rafał

  Sprzedam iPhona z Flappy Bird Xd

 • Saran

  Ehh, dlaczego nikt mi o tym nie powiedział. A teraz już nie pobiorę 🙁

Copyright 2017 - Patryk Borowski

Design - MelonStudio.eu
Wykonanie - Kamil Borowski<